VI. třída

Počet chlapců: 
12
Počet dívek: 
13
Kde třídu najdete: 

Nejnovější události:

Den s mazlíčky

Čím si ještě zpříjemnit závěr školního roku? Dnem s mazlíčky.

Šesťáci si ve středu 17. června do školy vzali své zvířecí kamarády a představili je spolužákům. Kromě křečků, morčat a králíčků jsme ve škole také přivítali méně obvyklé mazlíčky - chameleona, užovku, a když ne živého sklípkana, tak alespoň jeho „svlečku“. Největší ze všech mazlíčků byl policejní pes Bread, který nám předvedl své dovednosti na dopravním hřišti. Ve výuce si děti o mazlíčcích povídaly anglicky a v pracovních činnostech pan učitel s dětmi probral zásady správné péče o ně.

Cyklistický výlet 6. třídy

Poslední týdny školního roku jsou plné výletů a různých akcí. Šestá třída vyrazila 16. června ze Všechovic na kolech do Teplic nad Bečvou. V Rouském nás přivítala paní starostka Ing. Daniela Tvrdoňová, která nás seznámila se zajímavostmi o obci a také prozradila, že se v Rouském připravuje otevření obchodu 24/7, který bude plně automatizovaný a samoobslužný. Je vidět, že i jedna z nejmenších obcí regionu jde s dobou a je nakloněna moderním technologiím.

Polní cesta nás pak dovedla do Malhotic, kde si na nás udělal čas pan starosta Josef Voldán. Kromě poutavého výkladu o obci a místních památkách nám umožnil vstup do bývalého zámečku, kde dnes sídlí obecní úřad a horní patro využívá mateřská škola. Od obou zástupců obcí dostaly děti také drobné dárečky – mapy regionu, magnetky a propisky.

Krásnou přírodou plnou jarní zeleně jsme po cyklostezce dojeli do Ústí. Ke krátkému odpočinku jsme využili místní hřiště a pak už nás čekal poslední úsek do Teplic. Jelo se výborně a počasí nám také přálo. Za odměnu si v Teplicích dopřáli mladí cyklisté oplatky, zmrzlinu a další pochutiny.

Cesta zpět byla malinko náročnější, trochu víc do kopce, ale všichni ji zvládli na výbornou. Poslední zastávkou před cílem byla ochutnávka třešní v Rouském – to byla sladká tečka za příjemným dopolednem stráveném na kolech v našem regionu.

Hodnocení výletu pohledem dětí:

Cesta tam byla super, ale zpátky to bylo pořád do kopce.

Bylo to mega dobré. Užila jsem si to. Nejlepší byl rozchod v Teplicích. A hrozně mě bavila cesta na kole.

Jsem rád za to, že jsem jel, protože rád jezdím na kole.

Bolely mě nohy. Bylo to super. Bolel mě zadek. Chutnaly mi třešně.

Bylo to super. Trasa byla hodně lehká a nenáročná.

Jelo se mi úplně skvěle. Jsem ráda, že vyšlo počasí. A myslím, že to byl za mě nejlepší výlet z celého školního roku.

Cyklovýlet byl super, trasa nádherná, zpátky trochu náročnější. Bylo super, že tam byly třešně a že jsme byli s kamarádama.

Líbilo se mi, že jsme zastavovali ve vesnicích a dozvěděli jsme se něco zajímavého.

Bavilo mě to a určitě to všem doporučuji. Jel bych ještě déle.

Celkově tomu výletu dávám 10/10.

Starší události:

Matematický klokan 2024/2025

I letos proběhl 21.3. 2025 další ročník Matematického klokana. Děti se zúčastnily soutěže ve čtyřech...

28. 3. 2025
(fotogalerie)

Vítězové kategorií

Žáci 5. třídy vyrazili ve čtvrtek 28. 11. na výstavu do hranického muzea. Výstava ukazuje život obyčejných lidí na venkově v minulosti.

...

28. 11. 2024
(fotogalerie)

Žáci 5. třídě na výstavě v Hranicích.

Tradičně v první polovině listopadu probíhá celostátní soutěž Bobřík informatiky, které se naše škola pravidelně zúčastňuje. Letos v kategorii...

V pátek 1. listopadu 2024 proběhl v naší škole Den národů. Žáci každé třídy si před dvěma týdny vylosovali národ, který měli představit vyzdobením...

Projektový den Na přírodě nám záleží zaměřila pátá třída na téma třídění odpadu a recyklace.  

Po seznámení se s problematikou hromadění...

Hned v prvním týdnu školy vyrazili páťáci na Tesák, aby spolu prožili dva dny plné her a aktivit. V kolektivu máme nové spolužáky a měli jsme tak...

Stránky