Partnerská škola v Polsku

Výměnný pobyt našich žáků v Polské Bogacici

Minulý týden na přelomu září a října se uskutečnil výměnný pobyt našich žáků v Polské škole v Bogacici.

Výměny se účastnilo 6 žáků (3 z 9.třídy a 3 osmáci).Odjížděli jsme natěšení a s očekáváním nových zážitků. Hned po příjezdu jsme zjistili, že naši kolegové jsou o dva roky mladší a komunikace nebyla nhed nejlepší. Během týdne se ale situace zlepšila, ve škole pro nás měli připravený bohatý program a nakonec po společných zážitcích jsme byli velmi spokojeni. Podívali jsme se do Wroclawi, Opole, navštívili aquapark, zimní stadion, nákupní galerii, ve škole jsme sportovali, tancovali a účastnili se některých hodin s našimi kolegy. Ve stejném terminu probíhala i výměna se školou z Německa, takže kromě angličtiny a češtiny jsme měli možnost komunikovat i německy. Naučili jsme se i pár polských slovíček.

Ubytování v rodinách bylo velmi příjemné a rodiče našich kolegů pro nás připravili překvapení: společnou návštěvu escape roomu a večeři v pizzerii.

Velmi jsme si tento týden užili a jsme rádi, že jsme se výměny účastnili.

žáci 8.a 9.ročníku a pedagogický doprovod.

Starší události:

18. 10. 2018
(fotogalerie)

V týdnu od 8.10. do 12.10. zažilo 6 žáků a žákyň naší školy výměnný pobyt v polské Bogacici.

Žáci bydleli u svých polských kolegů. Zázemí a podvečerní programy zajišťovala rodina, program v...

V pátek 15.6.2018 proběhlo ve Všechovicích setkání ředitelů partnerských základních škol, během něhož oba ředitelé podepsali deklaraci o vzájemné spolupráci na další dva roky....

9. 6. 2018
(fotogalerie)

Během dvou vyučovacích hodin jsme si upekli výborné muffiny, vytvořili anglicko-česko-polský slovníček s výrazy souvisejícími s jídlem a procvičili slovní zásobu pomocí aplikace Plickers.

Každý den se žáci z Polska účastnili i našeho vyučování, kdy jejich české protějšky musely překládat, vysvětlovat a pomáhat.

Po obědě bylo oficiální rozloučení ve sborovně a od pana...

25. 5. 2018
(fotogalerie)

Každý den se žáci z Polska zúčastnili i našeho vyučování, kdy jejich české protějšky museli překládat, vysvětlovat a pomáhat.

Po obědě bylo oficiální rozloučení ve sborovně a od pana...

Náš výměnný pobyt v Polsku jsme započali cestou ze Všechovic v 8:45. Pobytu se účastnilo 6 dětí - Matěj Lehnert, Pepa Kolařík, Agáta Kuchařová, Michaela Klvaňová, Hana Kubešová a Lucie Mikšánková...