Výměnný pobyt v Polsku

Náš výměnný pobyt v Polsku jsme započali cestou ze Všechovic v 8:45. Pobytu se účastnilo 6 dětí - Matěj Lehnert, Pepa Kolařík, Agáta Kuchařová, Michaela Klvaňová, Hana Kubešová a Lucie Mikšánková. Jako doprovod jela Paní učitelka Kociánová Irena a Koukalová Marta. Řidiče na cestě do Polska nám dělal pan ředitel Navrátil. Cesta trvala asi 3,5 hodiny. Poté co jsme dorazili do Bogacice nás přivítal ředitel školy a seznámili jsme se s dětmi, u kterých jsme celý pobyt bydleli. V Pondělí jsme na oběd měli tradiční polské jídlo Pierogi. Po krátkém seznámení s novými kamarády jsme měli jednu vyučovací hodinu a pak nás čekalo seznámení s rodinami. V úterý nás čekala hodina angličtiny a dějepisu. Poté jsme šli se starostou obce na prohlídku Bogacice. Navštívili jsme hasičárnu, původní chaloupku z 19. století a místní kostel. Ve středu jsme měli přírodopis a polštinu. Po výuce jsme jeli do Kluczborku. Ukázali nám město a muzeum včelařství. Po obědě jsme navštívili vícestarostu města Kluczborku, který nám řekl různé zajímavosti o zdejším městě a regionu. Po návratu do Bogacice, jsme se rozešli každý do své rodiny. Kolem 18 hodiny jsme se sešli u Julky doma, kde jsme měli menší párty. Ve čtvrtek jsme měli tělocvik a angličtinu a poté jsme odjeli do Opole. V Opoli nám ukázali muzeum hudby, které se všem hodně líbilo. Pak jsme šli do obchodního centra, tam jsme měli rozchod. Kolem druhé hodiny jsme šli na bowling. Večer jsme jeli do města Kluczborku na horolezeckou stěnu, která nás všechny hodně bavila. V pátek jsme měli pár vyučovacích hodin , poté oběd a přišlo smutné loučení. Celý pobyt jsme si všichni moc užili a jsme rádi, že jsme poznali nové kamarády,novou zemi a jsme obohaceni o nové zkušenosti ze života školy v Polsku, kde jsme se dorozumívali polsky i anglicky.

Žákyně 9.třídy