Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví platné ode dne 18. 9. 2020

Vážení rodiče, vážení žáci,

od pátku 18. 9. 2020 nabývá platnosti Mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, které mimo jiné nařizuje žákům 2. stupně základních škol nosit ochranný prostředek dýchacích cest (respirátor, rouška, ústenka, šátek, šál nebo jiné prostředky, které brání šíření kapének) po celou dobu pobytu v budově školy a školského zařízení.

Nařízení se nevztahuje na žáky 1. stupně a na děti v mateřské škole. Žáci 1. stupně ZŠ jsou povinni nadále nosit ochranný prostředek dýchacích cest v době pobytu mimo třídu. Na děti v mateřské škole se povinnost nevztahuje vůbec.

Co se týče žáků 2. stupně, uděláme vše, co je v našich možnostech a silách, aniž bychom porušili platnou legislativu a Mimořádné opatření MZ a zajistili maximální možnou kompenzaci diskomfortu, který žákům rouška přinese.

Věřte, že ani my nejsme z těchto opatření nadšeni, ba právě naopak a sami v tuto chvíli netušíme, jak moc nám bude rouška komplikovat výuku.

Děkujeme za ochotu i pochopení.

Mgr. Daniel Navrátil