Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Letošní školní kolo konverzační soutěže v AJ proběhlo během února ve dvou kategoriích: mladší 6. a 7. třída a starší 8. a 9. třída. Písemnou část si vyzkoušeli všichni žáci v rámci hodin anglického jazyka a nejúspěšnější postoupili do ústní části, která je pro tuto soutěž stěžejní.

V mladší kategorii nejvíce zabodoval Lukáš Stržínek ze 7. třídy a na stupně vítězů ho doprovodil jeho spolužák Jiří Floreš. Úspěšnou trojici uzavřel Aleš Němec z 6. třídy.

V kategorii starších žáků se nejlépe umístila Adéla Koblihová z 9. třídy, dále David Hradil z 8. třídy a třetí místo obsadila Michaela Majerovová.

Soutěž poznamenaly absence některých dalších adeptů na ústní část, i přesto jsme však rádi, že na rozdíl od loňska soutěž vůbec proběhla. Všem účastníkům děkujeme za odvahu, se kterou předvedli své znalosti a za příjemné povídání nad zadanými tématy.