Cyklovýlet (9. třída)

Náš poslední školní výlet (na Horní Bečvu) započal 11. června v 8:00. Opustili jsme naše milované Všechovice a vydali se po polních a cyklistických cestách. Jeli jsme přes Rouské, Horní Těšice, Skaličku, Hustopeče, Valašské Meziříčí a Rožnov pod Radhoštěm. Zde jsme se stavili na oběd do Gibon parku. Dále jsme projeli Dolní Bečvu, Prostřední Bečvu a Horní Bečvu, kde jsme si ještě udělali přestávku na točenou zmrzlinu. Většinou jsme jeli po rovince, občas jsme se museli vypořádat s protivně prudkými kopci. Po šedesáti kilometrech jsme dojeli šťastně do cíle. 

Pan školník nám pomohl schovat kola do garáže a pomalu jsme se šli ubytovat na chatu Brian. 

Na pokojích jsme si sdělovali naše dojmy z cesty a odpočívali jsme.  K večeři jsme měli klasické vepřo knedlo zelo, na kterém jsme si pochutnali. 

Po večeři jsme šli na krátkou procházku po okolí. Potom jsme si připravili táborák a opekli  špekáčky. Čas strávený u ohně jsme si zpříjemnili zpěvem. Na kytaru hrál pan školní a paní učitelka Irena Kociánová. Spát jsme šli docela brzy, abychom načerpali sílu na zpáteční cestu domů. 

Ráno jsme se probudili do krásného slunečného dne. Uklidili jsme chatu a po snídani jsme se vydali na zpáteční cestu domů.  Cesta nám ubíhala rychle. Na oběd jsme se stavili ve Valašském Meziříčí v KFC. Poté jsme pokračovali do  Hustopeč, Skaličky, Ústí a Malhotic. Dále jsme jeli polní kamenitou cestou do Rouského a z Rouského do našich známých a milovaných Všechovic.

Žáci 9. ročníku