Cykloexkurze 6. třídy po Záhoranu

Včera ve čtvrtek 16.6 2022 naše 6. třída vyjela na cyklovýlet. Jezdili jsme po mikroregionu Záhoran. Objeli jsme 6 vesnic. Měli jsme sraz v 7:20 před bývalou školkou. Každý žák si připravil o své obci referát a domluvil si se starostou obce, aby doplnil naše povídání. 
První zastávku jsme měli ve Všechovicích u tisíciletého tisu a v muzeu Bohuslava Fuchse, o kterém nám povyprávěl pan starosta. Na další cestu jsme od něj dostali tatranky. Cesta do Rouského byla klidná a bez kopců. V Rouském jsme zkoušeli, zda sluneční hodiny správně fungují. Od paní starostky jsme na další cestu dostali cyklomapy mikroregionu a další věcičky. Od lípy Jana Jiskry z Brandýsa jsme jeli polní cestou do Malhotic, vyjeli jsme u kapličky, od ní jsme jeli po cyklostezce k zámku a robotní lípě. U rybníku Vatýř jsme svačili a pan učitel krmil rybičky v rybníku, kolem kterého létaly vážky. 
Z Malhotic jsme jeli do Byškovic. Cesta byla hezká, ale docela náročná, zvládnout se dala. Z polní cesty jsme sjeli do takového menšího údolí, kde se před námi objevil kopec, který byl strmý a neposečený. Zrovna den před tím pršelo, takže tráva byla mokrá, ale kluzká nebyla. Někteří byli už nahoře, ale třeba já jsem byl ještě dole a byla to hrůza, no ale nějak jsem to zvládnul! Vyjeli jsme u myslivecké chaty. V obecním domě jsme od pana místostarosty dostali minerálku a stručnou přednášku. Mohli jsme jít na záchod a všichni si doplnili svoje nádoby na vodu. Dostali jsme taky supr-čupr pera. 
Z Býškovic jsme do Horního Újezda po domluvě se silničáři jeli po rozbité cestě, která se opravuje, proto jsme občas museli jít kolem rozkopané silnice pěšky. 
V Horním Újezdě byla nejlepší zastávka v obchodě na zmrzlinu a pak v místním muzeu. Odtud jsme frčeli do Provodovic, kde jsme si povídali s panem starostou. Nakonec jsme z velkého kopce sjeli do Všechovic. Projeli jsme každou obcí, kde ze třídy bydlí aspoň dva žáci. 
Po cestě jsme se pořádně zapotili, do kopců to byla makačka. Společně jsme ujeli 22 km a pak ještě další cestu domů. 
Bylo to fajn, ale ještě teď mě z toho bolí nohy. Byl to supr výlet a určitě bychom si to zajeli znovu. Moc jsme si to užili.                    žáci 6. třídy