Představujeme nové projekty eTwinning

Příležitost vyzkoušet si práci v eTwinningovém projektu mají letos žáci čtvrté a šesté třídy.

Čtvrťáci se zapojili do celoročního projektu Let´s travel through Europe, ve kterém „procestují“ 13 partnerských zemí. Podívají se například do Francie, Bulharska, Řecka, Portugalska, Itálie a Turecka. Zatím se vzájemně s partnerskými školami seznamujeme a poznáváme státy a jejich vlajky. Zábavu jsme si užili s aplikací Quiver a v hodinách angličtiny nám zavlálo všech 14 vlajek. Podívejte se, co tato hezká „appka“ umí v naší prezentaci. Díky tomu, že je v projektu zapojeno tolik zemí, společné webové stránky Twinspace se rychle plní novými příspěvky, inspirací a aktivitami. V nejbližší době nás čeká výběr třídního maskota pro projekt, tvorba loga a sdílení vánočních a novoročních přáníček.

V kroužku anglického jazyka se šesťáci pustili do projektu Call my bluff! a čeká je „blafování“ s partnerskými školami na témata, která si sami zvolí. I v tomto projektu jsme začali aktivně a naučili se pracovat s aplikací Stop motion, díky níž jsme vytvořili krátká animovaná videa na rozjezd projektu. V eTwinningových projektech je jednou z priorit online bezpečnost. Proto je naším prvním tématem netiketa. I když je to pro žáky abstraktní pojem, snažili jsme se je s touto problematikou seznámit na konkrétních příkladech ve videoukázkách. Klíčová slova související s netiketou pak žáci vložili do slovních mraků. Důležité okamžiky a výstupy projektu můžete sledovat ve veřejné části Twinspace.