Lesnická soutěž YPEF

Soutěž YPEF se konala 16. března 2018 na Střední lesnické škole v Hranicích.

Ráno jsme přijeli jako první soutěžící, po chvíli přijeli i další. Na úvod trubači zatroubili na lesní rohy. Pak nám vysvětlili, jak bude soutěž probíhat. Začali jsme testem, který byl pro nás docela lehký. Po testu nás čekala velmi těžká poznávačka. Než jsme se dozvěděli výsledky, udělali nám studenti lesnické školy prohlídku po celé škole. Všude bylo plno krásných trofejí, ale hlavně různých rostlin a přírodního materiálu, o kterých se žáci lesnické školy učí.

Když jsme se vrátili z prohlídky, čekalo nás vyhodnocení soutěže. Před vyhlášením výsledků opět zatroubili trubači. Soutěž vyhrála škola ze Starého Jičína, druhé místo získala škola ze Všechovic. Na třetím a čtvrtém místě skončila družstva základní školy Struhlovsko.

Naše druhé místo nás hodně překvapilo. Dostali jsme krásné ceny.

Soutěž se nám moc líbila, dozvěděli jsme se hodně nových věcí.

Štěpán Hlavička, Vlastimil Hradílek, David Ovčáčík