Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Školní kolo konverzační soutěže v AJ proběhlo letos ve zbrusu nové učebně cizích jazyků, která je vybavena jazykovou laboratoří, umožňující žákům velmi kvalitní a ničím nerušený poslech. Při testech jsou tak žákům poskytnuty skvělé podmínky pro poslech nahrávek. Poslech s porozuměním je jednou z nejobtížnějších dovedností při studiu jazyků a jsme rádi, že vybavení naší nové učebny pomůže žákům s touto náročnou disciplínou. Při poslechu se žáci vzájemně neruší a mohou se lépe soustředit na mluvené slovo.

Po vyhodnocení poslechového testu postoupilo sedm neúspěšnějších žáků do ústního kola. V něm během časového limitu soutěžící prokázali své schopnosti plynule se vyjadřovat a reagovat na otázky. Ve společné kategorii žáků osmých a devátých tříd měli deváťáci jistě výhodu. Nicméně do ústního kola se probojovali i dva osmáci (Adam Jemelík a Antonie Kolaříková). Schopnosti žáků byly vyrovnané. Nakonec o vítězi rozhodovaly drobnosti a na stupních vítězů minimální rozdíly v bodovém ohodnocení. Nejlépe si vedla Kristýna Klimková, která zkoušející doslova nepustila ke slovu. Druhé místo obsadil Šimon Adame a na třetí příčce se umístila Lucie Šotnarová. Všem zúčastněným děkujeme za hezké výkony a přejeme úspěch v dalších podobných soutěžích i při samotném studiu cizích jazyků.