Jazykový kurz v Londýně

V rámci projektu EU Výzvy 56 se mohlo 20 žáků ze 7. až 9.třídy zúčastnit jazykového pobytu v Londýně. Zájezd probíhal v termínu 8.11. - 14.11. 2015.

Odjezd ze Všechovic byl 8.11. v 6:00. Do Velké Británie jsme se dostali přes Německo, Belgii a Francii. Cesta do Londýna trvala 24 hodin. První den našeho zájezdu byla na programu prohlídka St. Paul´s Cathedral, Millennium Bridge, divadla Globe, lodi HMS Belfast, Tower Bridge a Tower of London. Ve večerních hodinách jsme se dostali do městečka Downe, kde se nacházelo naše ubytování.

V úterý 10.11. žáky čekal první den v New London College. Po příjezdu byli všichni zúčastnění rozděleni do skupin k jednotlivým lektorům. Lektory našich žáků se stali Mark
a Hina. Po dopolední výuce jsme se autobusem dostali do městečka Windsor, ve kterém nás čekala prohlídka hradu Windsor.

Středa dopoledne 11.11. opět patřila výuce ve škole. Odpolední program probíhal ve dvou londýnských muzeích- Natural History Museum a Science Museum.

Čtvrtek 12.11. byl posledním dnem v New London College. Žáci na konci vyučování obdrželi certifikáty o absolvování 9 hodinového kurzu. Všichni tuto zkušenost zhodnotili velmi kladně a z výuky byli nadšení. Tento den jsme se vydali poznat i okolí školy
v Hounsow a poté zamířili autobusem do centra k prohlídce Piccadilly Cirsus a Trafalgar Square.

Posledním dnem našeho pobytu byl pátek 13.11. V tento den jsme se do centra Londýna dostali již v ranních hodinách. První památkou na programu byl Buckingham Palace, u kterého jsme viděli tradiční výměnu stráží. Procházkou přes St. James´s Park jsme dorazili k Big Benu, Houses of Parliament a Lodon Eye. V 19:00 přišlo loučení
s Londýnem a náš autobus vyrazil směr Česká republika.