Informace k obnovení osobní přítomnosti žáků 9. třídy ve škole

Vážení rodiče, milí žáci,

MŠMT umožnilo svým rozhodnutím zajistit přípravu žáků 9. ročníku na přijímací zkoušky v prostorách školy. Přinášíme Vám všechny klíčové informace spojené s návratem těchto žáků. Pravidla vychází z metodiky MŠMT  Ochrana zdraví a provoz základních škol v období do konce školního roku 2019/2020 vydaného 30. 4. 2020 a jsou upravena na místní podmínky ZŠ a MŠ Všechovice. Kompletní informace ministerstva školství najdete v příloze.

Informace k obnovení osobní přítomnosti žáků 9. třídy ve škole

Koho se umožnění přítomnosti týká

• Účastnit se mohou pouze žáci, připravující se na jednotnou přijímací zkoušku přihlášení do 7. 5. 2020.
  • Složení skupin je neměnné po celou dobu. O zařazení žáků do skupin rozhoduje ředitel školy. Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 7. 5. 2020.

Jak přihlásit žáka k přípravě na přijímací zkoušky

• Zákonný zástupce potvrdí účast zprávou přes školní informační systém Škola online řediteli školy nejpozději do 24.00 hod. dne 7.5.2020.
  • Žáka nelze zařadit do školní skupiny později, než k 7. 5. 2020. Žákům nepřihlášeným do 7. 5. 2020 nebude již poté umožněna přítomnost ve škole.

Organizace přípravy na přijímací zkoušky

• Vzdělávací aktivity budou probíhat ve dnech úterý a čtvrtek, a to od 7.35 do 10.20 hod.
  • Obsahem je učivo z předmětů přijímací zkoušky, cílem je příprava na přijímací zkoušku.
  • Možnost osobní přítomnosti žáků 9. ročníků v rámci přípravy na JPZ bude ukončena dnem konání JPZ.

Bezpečnost a hygiena

• Při cestě do školy a ze školy se na žáky vztahují pravidla chování stanovená aktuálně platnými krizovými opatřeními (zakrytí úst a nosu, 2 m odstupy).
  • Žáci nebudou vpuštěni do budovy školy dříve než v 7.20 hod.
  • Při příchodu do školy se žáci nezdržují ani neshlukují před budovou školy a průběžně, za dodržení pravidla odstupu 2 m a se zakrytými  ústy a nosem vstupují do budovy a pokračují rovnou do třídy jim určené. Stejně postupují i při opuštění budovy školy.
  • Vzdělávací aktivity budou probíhat v učebně FYZIKY.
  • Neprodleně po příchodu do třídy, musí každý žák použít dezinfekci na ruce.
  • Žák je povinen se na vyzvání pracovníka školy podrobit bezkontaktnímu měření teploty.
  • Vstup do budovy  školy je umožněn pouze žákům školy, nikoliv případným doprovázejícím osobám.
  • Všichni žáci nosí ve společných prostorách roušky. Při sejmutí žák ukládá roušku do sáčku.
  • Všichni žáci jsou povinni si na pokyn vyučujícího nasadit roušky či si jinak zakrýt ústa a nos.
  • Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky. Nedodržení tohoto pravidla je důvodem k nevpuštění  žáka do školy.
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.
  • Žáci budou využívat pouze sociální zařízení jim vyhrazené.

Potřebné dokumenty

• Při prvním vstupu do školy MUSÍ zákonný zástupce žáka předložit  čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového infekčního onemocnění (např. horečka, kašel, dušnost, náhlá ztráta chuti a čichu apod.), jehož součástí je i  písemné seznámení s vymezením rizikových skupin stanovených Ministerstvem zdravotnictví - ZDE. Pokud zákonný zástupce tento dokument nepodepíše, nebude žákovi osobní účast ve škole umožněna.

Další důležité informace

• Žák je povinen dodržet stanovená pravidla. Jejich opakované nedodržování, po prokazatelném upozornění zákonného zástupce žáka, je důvodem k nevpuštění žáka do školy, resp. k vyřazení žáka ze skupiny či přípravy.
  • V případě nepřítomnosti žáka delší než 3 dny, žádá škola informaci od zákonného zástupce o důvodech nepřítomnosti a o tom, zda bude žák nadále do skupiny docházet.

Rekapitulace – to nejdůležitější z pravidel

• Do 7. 5. 2020 vyjádřit zájem o docházku do školy přes zprávu ve Škole online na adresu ředitele školy
  • Vyplnit Čestné prohlášení o neexistenci příznaků virového onemocnění (můžete zaslat sken emailem na adresu daniel.navratil@zsvsechovice.cz nebo v úterý 12. 5. 2020 vzít s sebou do školy) - ZDE
  • Mít minimálně 2 roušky na den a sáček na uložení roušek