Noc bez Andersena

Datum konání akce:
8. 4. 2016

Akce plnou dobrodružství, konanou v pátek 8. 4. a v sobotu 9. 4. 2016  s názvem „Noc bez Andersena“ určenou pro mladší děti se zúčastnilo 17 žáků z 3. – 6. třídy a 4 vedoucí. Začátek programu byl v Obecní knihovně ve Všechovicích, kde nám místní knihovnice paní Lýdie Trlifajová předčítala z pověstí o Praze. Děti se rovněž zapojily do předčítaní a následně si o přečtené literatuře povídaly. Protože večer byl zaměřený především na historii Prahy a českého krále Karla IV., vyrobili jsme si zlaté koruny, které zdobily naše hlavy při plnění všech dalších úkolů. Počasí nám nepřálo, tak jsme si dali místo opékaných špekáčků pořádného buřta z trouby a chystali se spát. Vedoucí si však připravili  překvapení a děti musely zdolat noční stezku odvahy. I když se konala v budově školy, přesto šero a Meluzína, která po celou dobu skučela, napomohly vytvořit tajemnou náladu. Nikdo se však nebál a úkoly splnil.  Ráno jsme se protáhli v tělocvičně. Po vydatné snídani jsme vytvořili soutěžní družstva. Na jednotlivých stanovištích jsme  plnili různé úkoly. Získané vědomosti z předešlého večera jsme využili při vyplňování testu o Karlu IV. (převážně jsme čerpali z pracovních listů Vlastivědného muzea v Olomouci), kreativně jsme tvořili, malovali Karlův most a zahráli si hru Člověče nezlob se. Čas nemilosrdně běžel, tak na hry v tělocvičně zbývalo  už jen málo času. Nastala doba loučení a odchodu domů. Tak snad příště na další akci!

Irena Kývalová