2.4. Základní povinnosti zákonných zástupců žáků

1. Na vyzvání ředitele se dostavit do školy k projednání závažných skutečností týkajících se vzdělávání žáka a jeho chování.

2. Informovat školu o změně zdravotní způsobilosti, zdravotních obtížích žáka nebo jiných závažných okolnostech, které by mohly mít vliv na průběh vzdělávání.

3. Oznamovat škole údaje, které jsou podstatné pro průběh vzdělávání nebo bezpečnost žáka, a změny v těchto údajích.

4. Informovat školu o nepřítomnosti žáka ve vyučování (viz docházka do školy) a dokládat důvody nepřítomnosti žáka ve vyučování v souladu s podmínkami stanovenými školním řádem.

5. Nahradit škodu, kterou žák způsobil svým nevhodným chováním, úmyslným nebo i nedbalostním ničením školního majetku.

6. Kontrolovat a podepisovat hodnocení prospěchu a chování žáků ve školním informačním systému Škola online nebo v žákovské knížce, a to nejméně 1x týdně.

7. Řídit se školním řádem a respektovat další vnitřní předpisy školy.