Čtení pomáhá

Žáci naší školy se zapojili do celorepublikového projektu Čtení pomáhá. V tuto chvíli konkrétně žáci 5. třídy.

A o co vlastně jde?

Projekt Čtení pomáhá rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů. Test ověřuje, zda dítě opravdu knihu, kterou si vybralo, přečetlo. A protože děti čtou nejen ve škole, mohli už nyní pyšně rozdělit první získané koruny na dobročinné účely.

Kihy jsou rozděleny do kategorií podle věku čtenářů (1.–5. třída, 6.–9. třída, střední škola). V každé kategorii je k dispozici minimálně 120 knih k výběru a stále je doplňujeme. Knihy vybírá odborná porota v čele se Zdeňkem Svěrákem.