2.3. Základní práva zákonných zástupců žáků

1. Na informace o chování a prospěchu svého dítěte ve školním informačním systému Škola online nebo u vyučujících a třídních učitelů po předchozí domluvě a v určenou dobu. Nesmí však být v této souvislosti narušováno vyučování.

2. Zákonní zástupci musí být včas informováni o výrazně zhoršeném prospěchu žáka a o jeho neuspokojivém chování.

3. Na poradenskou pomoc školy nebo školského poradenského zařízení v záležitostech týkajících se vzdělávání a jeho chování.

4. Vyjadřovat se k rozhodnutím, zejména prostřednictvím školské rady, týkajícím se podstatných záležitostí vzdělávání jejich dětí ve škole.

5. Volit a být voleni do školské rady.

6. Na konzultaci s pedagogy.

7. Požádat o zdůvodněné uvolnění z výuky.

8. V případě pochybností o správnosti hodnocení na konci I. nebo II. pololetí požádat ředitele školy o komisionální přezkoušení žáka.

9. Na korektní jednání a chování ze strany zaměstnanců školy.

10. Rodiče žáků mají právo využít zákona č. 106/1999 Sb., Zákon o svobodném přístupu k informacím.

11. Informace, které zákonný zástupce žáka poskytne do školní matriky, nebo jiné důležité informace o žákovi (zdravotní způsobilost,…) jsou důvěrné a všichni pedagogičtí pracovníci se řídí zákonem č. 110/2019 Sb., o zpracování osobních údajů.