5.1. Úrazy žáků

1. Žák se při všech školních činnostech chová tak, aby neohrozil zdraví své, svých spolužáků či jiných osob.

2. Každý úraz či nevolnost má žák povinnost bez zbytečného odkladu hlásit dohlížejícímu, případně jinému pedagogickému pracovníkovi nebo vedení školy.

3. Žáci i zaměstnanci školy mají povinnost se účastnit pravidelných školení v problematice BOZP a dbát bezpečnostních pokynů vedení školy.

4. Každý zaměstnanec školy je povinen poskytnout zraněnému žákovi první pomoc. Podle závažnosti a s ohledem na věk znevýhodněného žáka, případně další okolnosti, zajistí jeho doprovod do zdravotnického zařízení a zpět, nebo domů. O události a provedených opatřeních informuje neprodleně zákonného zástupce žáka.