3.2. Režim činnosti při akcích mimo školu

1. Při akcích konaných mimo místo, kde škola uskutečňuje vzdělávání, kdy místem pro shromáždění žáků není místo, kde škola uskutečňuje vzdělávání, se zajišťuje bezpečnost a ochrana zdraví žáků na předem určeném místě 15 minut před dobou shromáždění. Po skončení akce končí zajišťování bezpečnosti a ochrany zdraví žáků na předem určeném místě a v předem určeném čase. Místo a čas shromáždění žáků a skončení akce škola oznámí nejméně dva dny předem zákonným zástupcům žáků sdělením a uvedením ve školním informačním systému Škola online, případně zápisem do žákovské knížky nebo jinou písemnou informací.
  2. Při organizaci výuky při akcích souvisejících s výchovně vzdělávací činností školy mimo místo, kde se uskutečňuje vzdělávání, stanoví zařazení a délku přestávek pedagog pověřený vedením akce, podle charakteru činnosti a s přihlédnutím k základním fyziologickým potřebám žáků.

3. Při přecházení žáků na místa vyučování či jiných akcí mimo budovu školy se žáci řídí pravidly silničního provozu a pokyny doprovázejících osob. Před takovýmito akcemi doprovázející učitel žáky prokazatelně poučí o bezpečnosti. Pro společné zájezdy tříd, lyžařské kurzy, školy v přírodě apod. platí zvláštní bezpečnostní předpisy, se kterými jsou žáci předem seznámeni. Při pobytu v ubytovacích zařízeních se žáci podřizují vnitřnímu řádu tohoto zařízení a dbají všech pokynů pracovníků tohoto zařízení, které jsou v souladu s právními předpisy a školním řádem.

4. Součástí výuky jsou také lyžařský výcvik, plavecký výcvik, školy v přírodě apod. Těchto aktivit se mohou účastnit pouze žáci zdravotně způsobilí.

5. Při sportovních aktivitách vyžadujících ochranné pomůcky je žák a pedagogický pracovník povinen tyto pomůcky užívat (cyklistika – cyklistická přilba, sjezdové lyžování – lyžařská přilba, snowboarding – lyžařská přilba, chránič páteře, chrániče zápěstí).

6. Chování žáka na mimoškolních akcích je součástí celkového hodnocení žáka včetně klasifikace na vysvědčení. Pokud se žák chová agresivně vůči jiným žákům, fyzicky či jinak je napadá, nerespektuje pokyny pedagogických pracovníků, bude z této akce vyloučen. Povinností bude také úhrada storno poplatků.