Výměnný pobyt našich žáků a žákyň v Polsku

V týdnu od 8.10. do 12.10. zažilo 6 žáků a žákyň naší školy výměnný pobyt v polské Bogacici.

Žáci bydleli u svých polských kolegů. Zázemí a podvečerní programy zajišťovala rodina, program v době vyučování probíhal ve škole. Kromě společných vyučovacích lekcí se všichni podívali na nedalekou repliku středověkého hradu v Byczyně s možností vyzkoušet si různé aktivity (lukostřelba, hod sekerou, výroba papíru,..) V dalším dnu navštívili nedleké město Kluczbork, kde je přivítal Burgmistr (starosta) města, který krátce všem o Kluczborku a okolí popovídal.Naši hosté nás samozřejmě provedli i po Bogacici.

Přínosem byl určítě i ve stejnou dobu probíhající výměnný pobyt s německými žáky. Žáci tedy zažili společné aktivity i vyučování také s německými kolegy.

Pobyt proběhl v pohodě, všichni se o nás velmi dobře starali a určitě máme na jaře co oplácet.

I. Kociánová

Co jsem zažil(a) a uvědomil(a) si díky pobytu v Polsku:

• Odvaha mluvit jiným jazykem v jiné zemi
  • Nebudu se stydět mluvit anglicky, vím, že se zvládnu domluvit a dokážu se spolehnout sama na sebe
  • Zjistila jsem, že neumím používat angličtinu v praxi
  • Viděla jsem jinou zemi, jiné zvyky a nový jazyk
  • Nové slovíčka v polštině ( pro mne nesrozumitelný jazyk)
  • Dobře jsme si s Paolou rozuměly - každá ve svém jazyce
  • Moc nám chutnalo jídlo
  • Noví přátelé - možná na celý život
  • Další zkušenost do života
  • Příjemní lidé