I. třída

Třídní učitelé: 
Počet chlapců: 
12
Počet dívek: 
10
Kde třídu najdete: 

Nejnovější události:

Den kvalitních potravin

V pátek 11. října proběhl na naší škole Den kvalitních potravin, který jsme prožili společně se žáky ZŠ a MŠ Opatovice.
Během dopoledne absolvovali žáci 1. až 8. třídy devět stanovišť. Dozvěděli jsme se, jak se lidé v Záhoří dříve stravovali, podle čeho jde porovnat kvalitu potravin, co je zdravý talíř, odkud k nám cestují potraviny, jak se "neotravovat", kolik energie z potravin získáváme. Žáci si vyráběli krásné ovocné špízy, besedovali se sadařem Josefem Hradilem z Horního Újezda. U včelaře Jaroslava Juráně ze Skaličky mohli nahlédnout i dovnitř úlu na včeličky.
V nově zrekonstruované cvičné školní kuchyni souběžně probíhala i Soutěž kuchařů, ve které zájemci připravovali podle vlastních receptů pokrmy teplé i studené kuchyně.
Dopoledne uběhlo velmi rychle. Na závěr byli vyhlášeni vítězové Soutěže kuchařů.

Žáci 1.-3. ročníku soutěžili v oboru studené kuchyně.  1. místo obsadila Agáta Michálková svým kouzelným Ovocným tiramisu. Piškotové dortíky vytvořené Kateřinou Matýskovou získaly 2. místo. Třetí nejlepší byla Mňamózní rybičková pomazánka Elišky Mlčákové.
Žáci 4.-6. ročníku se zapojili ve studené i teplé kuchyni. Ve studené kuchyni vyhrála Mlsotka Pavla Hlavičky, jako druhá byla oceněna Mrkvová pomazánka Kateřiny Skácelové, 3. místo obsadila Martina Štukovská a její Vajíčková pomazánka s lučinou.
V teplé kuchyni byla nejlepší kuchařkou Jana Tvrdoňová, která bravurně připravila výborné Cuketové placky se sýrem a šunkou. Druhé místo získala Amálie Kuchaříková svými Smetanovými bramborami, třetí místo obsadily Mrkvové placičky Filipa Střílky.
Žáci 7.-9. ročníku se do soutěže zapojili pouze v oboru teplé kuchyně. První místo obsadila Babiččina tvarohová bábovka, připravená Antonií Kolaříkovou, druhé místo Netradiční jablečné muffiny Karin Studené. O třetí místo se podělili dva kuchaři: Jan Maluda, který připravil Smažená kuřecí prsa plněná lučinou, a Ondřej Kubeša se svým Těstovinovým salátem.
Všechny recepty jsou k dispozici na webu ZŠ a MŠ Všechovice: http://zod.zsvsechovice.cz/nejrecepty
Po vyhlášení nejlepších kuchařů byli ještě odměněni autoři fotografií a obrázků do kalendáře Záhoran očima dětí 2020.

Celá akce se uskutečnila za finanční podpory Olomouckého kraje v rámci programu na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Olomouckém kraji v roce 2019.
Vydání kalendáře se uskuteční díky spolupráci škol, obcí a mikroreginu Záhoran. Na odměny sponzorsky přispěla firma ZOFI fasády s.r.o.

První měsíc ve škole

Naši prvňáčci mají za sebou první měsíc ve škole. Jejich první dny i týdny byly „poznávací“ – seznamovali se se spolužáky, třídou i celou školou. Co všechno už umí? Přečtou 5 písmen, dokáží poznat číslice 0 - 5, zpívají, kreslí, počítají, píší, tancují, svačí, slaví své svátky a narozeniny. Podívejte se, jak to prvňáčkům ve škole jde ...

 

https://animoto.com/play/hwmil5hFxdTKL3jxyxavBQ

 

P oznávali jsme číslice a porovnávali jsme čísla 0, 1, 2, 3, 4, 5

R ozlišovali jsme levou a pravou stranu

V ymýšleli jsme slova začínající na danu hlásku

N aučili jsme se číst písmenka M, A, L, E, S

Í ...

 

T leskali jsme slabiky ve slovech

Ř íkali jsme říkanku k uvolňováníruky před psaním Peru, peru, svetr

Í ...

D oplňovali jsme úkoly na interaktivní tabuli

A o přestávkách jsme si pochutnávali na maminkami připravených svačinkách

 

 

 

Dentální hygiena

Také v letošním školním roce zavítaly do tříd na 1. stupni studentky zubního lékařství, aby dětem připomněly, jak správně pečovat o svůj chrup. Děti se mimo jiné dozvěděly, jak své zuby chránit před zubním kazem, jaký kartáček je k čištění zubů nejvhodnější, prakticky si vyzkoušely, jak si zuby správně čistit a odvážní si mohli nechat zkontrolovat správnost vyčištění zubů. Děkujeme za zajímavé a přínosné lekce a těšíme se na setkání třeba zase v příštím roce.

Starší události:

Letos se prvňáčci vydali na prohlídku naší školy trochu netradičně. Školou je provedli žáci 8. třídy, kteří jsou v letošním roce partnerskou...

16. 9. 2019
(fotogalerie)
10. 9. 2019
(fotogalerie)

 

V pátek 6. 9. 2019 navštívil 1. a 2. třídu strážník městské police z Hranic pan Ludvík Kocián. Nejdříve dětem ukázal, co má takový...

V pondělí 2. září jsme přivítali ve škole 21 prvňáčků...

Podívejte se:

....

Tak už nám to začíná, pouzdro, knížky, svačina, časně vstávat, brzy spát, nahlas číst a pěkně psát …...