Snídaně s třídní

Březnovou distanční výuku jsme odstartovali snídaněmi ve svých virtuálních třídách a jak již bylo napsáno a řečeno – cílem naší aktivity je setkávat se s žáky našich tříd i mimo hlavní vyučovací předměty, ve kterých společný čas věnujeme především učivu.

Každá třída si snídala po svém – někde s větším, někde s menším nadšením. Ale my už své třídy známe a víme, že ne každá aktivita se setká se stoprocentní spokojeností. Při distanční výuce žáci přicházejí o kontakty se svými spolužáky, se kterými by se jinak o přestávkách (a někdy i během hodin) bavili o všem možném. Takže naše snídaně jsou takovou přestávkou ve vysílání distanční výuky, kterou se snažíme dětem vynahradit čas, který by spolu sdílely ve třídě a bavily se o každodenních radostech i starostech. Tím, že je tam třídní učitel, je to sice trochu řízené, ale děti dostávají víc prostoru než v běžných hodinách a vztahy, které se ve škole budovaly přirozenější cestou, se snažíme alespoň takto na dálku udržet.

Byli bychom rádi, kdyby se nám děti dařilo povzbudit a dodat jim sílu a chuť v tomto vzdělávacím boji pokračovat, protože už cítíme, že je toho na některé až příliš.

Fotogalerie: