Ptačí návštěvníci

Podobně jako loni jsme umístili pod okna třídy budku s krmením pro ptáčky. Letos našli ptáčci budku hravě a proto jsme se společně s druháky rozhodli, že budeme sledovat, jaké druhy ptáčků naši budku navštíví. Pozorovací úkol se setkal u dětí s velkým nadšením. Nejen o přestávkách, ale i ve vyučování se ozývala zvolání: „ Ptáááček!“, „ Je tam ptáček!“, „Ptáček je v budce!“ Některé děti zvědavostí nevydržely a vybíhaly k oknu. Sýkorku koňadru, vrabce obecného, kosa černého a hrdličku zahradní znaly děti samy. Nově pak druháci poznali zvonka zeleného a stehlíka obecného. Zvláště stehlík obecný se dětem moc líbil. Někdo dokonce výstižně poznamenal, že díky svému výraznému zbarvení vypadá jako papoušek. Každý druh ptáčka jsme se snažili také vyfotografovat, abychom měli důkaz, že u nás na krmítku opravdu byl. Nepodařilo se nám zachytit jen kosa černého.

Letošní pozorování krmítka nám přineslo nejen chvilky radosti a nadšení,ale také nám rozšířilo naše znalosti v oblasti ptačí říše. A co vy, víte, jak takový zvonek zelený a stehlík obecný vypadá?