Matematický klokan 2020

Mezinárodní matematickou soutěž letos zkomplikovala distanční výuka na jaře, kdy soutěž každoročně probíhá. Organizátoři její uskutečnění přesunuli na podzim a protože byla opět distanční výuka, rozhodli se tuto soutěž uskutečnit online. Na naší škole - v pondělí 9. listopadu 2020 učitelé matematiky rozeslali svým žákům zadání a po hodině a půl sesbírali a zpracovali výsledky.

Každý žák měl na začátku přiděleno 24 bodů, za správné odpovědi se mu body přičítaly ( podle obtížnosti příkladů – za 3, 4 nebo 5 bodů ) a za nesprávné odpovědi se mu odčítal 1 bod. Soutěž byla letos dobrovolná a zúčastnilo se jí 49 žáků naší školy.

A tady jsou ti, kterým se v letošním Matematickém klokanovi nejvíce dařilo :

kategorie CVRČEK  (2. – 3. třída) - 1. místo Tomáš Slovák (80 b.), 2. – 3. místo Jonáš Doležel a Kateřina Trunečková (78)

kategorie KLOKÁNEK  (4. – 5. třída) -  1. - 2. místo Šimon Kývala a Eliška Hradilová (85) , 3. místo Karolína Šindelková (77)

kategorie BENJAMIN  (6. – 7. třída) - 1. místo Martin Mikulík (73),  2. místo Jana Tvrdoňová (71) , 3. místo Matyáš Adamčík (59)

kategorie KADET  (8. – 9. třída)  1. místo Matěj Mikuš (82), 2. místo Antonie Kolaříková (73), 3. místo Sabina Ševčíková (69)

Všem zúčastněným  děkujeme za účast a  blahopřejeme nejlepším.