Konverzační soutěž v anglickém jazyce

Tradiční soutěže, která prověřuje schopnosti žáků komunikovat v anglickém jazyce, se letos zúčastnili zástupci všech tříd druhého stupně. Po písemné (vyřazovací) části se konala ústní kola ve dvou kategoriích.

Vítězkou mladší kategorie se stala Nikol Marková (7. A). Mezi úspěšné soutěžící patřili také Tom Hoang, Adam Dostál, Šimon Kývala, Vojtěch Cinna a Jan Pavela.

Výkony ve starší kategorii byly tak vyrovnané, že první místo se shodným počtem bodů obsadili Lukáš Stržínek (9. třída) a Vilém Králík (8. třída). Vysokou úroveň znalostí předvedli také Martin Mikulík, Jakub Holeček, Robin Studený, Matyáš Adamčík, Anna Kostková a Kateřina Skácelová.

Vítězové starší kategorie budou naši školu reprezentovat v okresním kole v Přerově na konci února. Všem zmíněným žákům děkujeme za účast v soutěži a přejeme jim, aby je studium angličtiny nadále bavilo.