Informace k zahájení školního roku

Vážení rodiče, milí žáci,

MŠMT vydalo dne 18. 8. 2020 manuál pod názvem Provoz škol a školských zařízení ve školním roce 2020/2021, který byl posléze aktualizován dne 26. 8. 2020 dokumentem „Informace pro školy a školská zařízení ve školním roce 2020/2021 vzhledem ke COVID-19“. Kompletní znění těchto dokumentů naleznete v příloze.

S ohledem na aktuálně platná mimořádná opatření MZČR Vám přinášíme všechny klíčové informace spojené se zahájením školního roku.

VSTUP DO ŠKOLY, ROUŠKY

Aby mohly děti nastoupit do školy, nepotřebují žádné potvrzení ani prohlášení o bezinfekčnosti. Děti během pobytu ve škole nepotřebují roušky. Do školy se vstupuje hlavním vchodem (vchod pro MŠ, vchod pro ZŠ). Pro všechny osoby pohybující se v budově školy platí zákaz vstupu na staveniště. To je označeno a zabezpečeno.

RODIČE VE ŠKOLE

Ministerstvo doporučuje omezit pohyb rodičů i dalších cizích osob uvnitř školních budov. Prosíme Vás, abyste tuto skutečnost respektovali, do budovy školy nevstupovali a na děti čekali před školou. Pochopitelně můžete realizovat domluvenou schůzku s vyučujícími apod.

Rodiče dětí z MŠ žádáme, aby do prostoru MŠ vstupoval vždy pouze 1 z rodičů, bez sourozenců a pouze na dobu nezbytně nutnou.

AKTIVITY NAD RÁMEC VÝUKY

Podle doporučení ministerstva má škola zvážit nutnost konání těch aktivit, které nejsou nezbytně nutné pro naplnění školního vzdělávacího programu a dochází při nich ke koncentraci vyššího počtu lidí. Máme připravený kalendář akcí, se kterým se můžete seznámit na webu školy,  ale v závislosti na vývoji situace se budeme rozhodovat, které z nich uskutečníme. V řadě případů tak učiníme i po dohodě s Vámi, rodiči.

ŠKOLNÍ DRUŽINA

Činnost školní družiny je nyní zajištěna v běžném režimu.

ŠKOLNÍ JÍDELNA

V souladu s doporučeními dostanou žáci příbor od paní kuchařky přímo na tácek, zrušen je samoobslužný režim v dolévání pití. Dále budeme ve zvýšené míře dbát na dodržení doporučeného odstupu a dodržování časů příchodů na oběd.

POSTUP V PŘÍPADĚ KARANTÉNY

1. Karanténa pro méně než 50 % žáků jedné třídy. Výuka přítomných žáků pokračuje standardně, škola nemá povinnost realizovat distanční výuku. S žáky v karanténě bychom přesto byli v kontaktu na dálku.
  2. Karanténa pro více než 50 % žáků jedné třídy. Výuka přítomných žáků pokračuje standardně, škola má povinnost realizovat distanční výuku.
  3. Karanténa pro celou třídu, školu. Učíme výhradně distančním způsobem.

DISTANČNÍ VÝUKA, KOMUNIKAČNÍ KANÁL, PLATFORMA

Všechny informace o případné distanční výuce najdete v rubrice Aktuality na našich webových stránkách. V případě jakéhokoliv přerušení výuky (třídy, celé školy, krátkodobého, dlouhodobého) bude škola v zásadě ze dne na den schopna přejít na režim distanční výuky. Hlavním  a jediným oficiálním komunikačním kanálem stejně jako v minulém školním roce zůstává školní informační systém Škola on-line.

PRÁCE SE VZDĚLÁVACÍM OBSAHEM

Na začátku školního roku zmapují všichni vyučující dosažený pokrok ve vzdělávání u každého žáka, přičemž toto ověřování nebude hodnoceno.

Všichni vyučující promyslí a zajistí návaznost vzdělávání ve školním roce 2020/2021 na vzdělávání ve školním roce 2019/2020.

Rozvržení i obsah učiva bude zohledňovat zjištěný pokrok ve vzdělávání u jednotlivých žáků.

HYGIENICKÉ INFORMACE

• Dezinfekční přístroje jsou umístěny u vstupu do základní školy, mateřské školy a školní jídelny.
  • Ve všech kmenových třídách i odborných učebnách je k dispozici umyvadlo s tekoucí vodou a mýdlem s virucidním účinkem.
  • Na všech sociálních zařízeních je kromě mýdla k dispozici i dezinfekce.
  • Osoby s příznaky infekčního onemocnění mají zákaz vstupovat do školy.
  • V případě, že se příznaky vyskytnou v průběhu přítomnosti dítěte ve škole, dojde neprodleně k umístění dítěte do předem připravené samostatné místnosti. Současně bude informován zákonný zástupce dítěte s ohledem na bezodkladné vyzvednutí dítěte ze školy. Upozorňujeme, že jiné osobě než zákonnému zástupci dítě nevydáme, v případě že nebude mít škola k dispozici platné zmocnění.
  • Dítěti s přetrvávajícími příznaky infekčního onemocnění, které jsou projevem chronického onemocnění, včetně alergického onemocnění (rýma, kašel), je umožněn vstup do školy pouze v případě, prokáže-li, že netrpí infekční nemocí. Tuto skutečnost potvrzuje praktický lékař pro děti a dorost.
  • Karanténu nařizuje vždy hygienická stanice, nikoliv ředitel školy.

S pozdravem a poděkováním za spolupráci

Mgr. Daniel Navrátil