Informace k obnovení osobní přítomnosti žáků od 30. 11. 2020

Vážení rodiče, milí žáci,

Na základě rozhodnutí Vlády ČR a dokumentu Informace k provozu škol a školských zařízení zaslaném Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR se od 30. 11. 2020 povoluje osobní přítomnost žáků všech tříd I. stupně ZŠ a 9. třídy. Pro ostatní ročníky platí rotační způsob výuky podle pokynů a nařízení ředitele školy.

Kompletní informace ministerstva školství najdete na webu školy.

Informace k obnovení osobní přítomnosti žáků od 30. 11. 2020

Koho se nařízení týká

• Od 30. 11. 2020 je ukončena distanční výuka pro žáky I. stupně školy a 9. třídy. POVINNOU se od tohoto dne stává účast na prezenční výuce, tzn. výuce přímo ve škole.
  • Žáci zbývajících ročníků (6. až 8. ročník), kteří nebudou aktuálně ve škole, se budou povinně účastnit distančního vzdělávání.

Organizace výuky

• V týdnu od 30. 11. do 4. 12. 2020 je stanovena osobní přítomnost ve škole pro žáky 6. a 8. ročníku (7. ročník distančně).
  • V týdnu od 7. 12. do 11. 12. 2020 je stanovena osobní přítomnost ve škole pro žáky 7. ročníku (6. a 8. ročník distančně).
  • V týdnu od 14. 12. do 18. 12. 2020 je stanovena osobní přítomnost ve škole pro žáky 6. a 8. ročníku (7. ročník distančně).
  • Ve dnech 21. 12. a 22. 12. 2020  je stanovena osobní přítomnost ve škole pro žáky 7. ročníku (6. a 8. ročník distančně).
  • Školní budova bude po dobu mimořádných opatření otevřena od 7.15 hod.! Při příchodu do školy se žáci neshlukují před budovou školy do skupin.
  • Od 7.15 hod do 7.30 hod. průběžně, za dodržení pravidla odstupu 1,5 m a se zakrytými ústy a nosem, vstupují žáci do budovy školy.
  • V šatnách se děti nebudou zdržovat  a po převlečení odcházejí co nejdříve do své třídy. Dohled v šatně vykonává pověřený pracovník školy.
  • Prosíme rodiče, aby se s dětmi rozloučili u hlavního vchodu a do školy již nevstupovali. Děkujeme.
  • Výuka probíhá podle rozvrhu zveřejněného ve školním informačním systému Škola online.
  • Výuka Náboženství bude probíhat rovněž podle změněného rozvrhu zveřejněného ve školním informačním systému Škola online.
  • V týdnu od 7. 12. - 11. 12. 2020 je stanovena výuka Náboženství pro žáky 2., 3. a 4. ročníku. V týdnu od 14. 12. – 18. 12. 2020 je stanovena výuka Náboženství pro žáky 1., 3. a 5. ročníku.
  • Hudební a tělesná výchova budou nahrazeny jinými aktivitami.
  • S podmínkou zachování homogenity skupiny se obnovuje činnost klubu Cizího jazyka (5. třída), Čtenářského klubu (3. třída),  klubu Robotiky (4. třída) a klubu ICT techniky (8. třída).
  • Omlouvání nepřítomnosti žáka se řídí platným školním řádem. V případě nepřítomnosti dítěte ve škole bude ze strany školy poskytována podpora jako v případě nemoci.

Školní družina

• Oddělení paní vychovatelky Denisy Španihelové budou navštěvovat pouze žáci 1. třídy. Provoz do 16.00 hod.
  • Oddělení paní vychovatelky Barbory Clementis budou navštěvovat pouze žáci 2. třídy. Provoz do 16.00 hod.
  • Nově vzniklé oddělení paní učitelky Milady Papežíkové budou navštěvovat pouze žáci 3. třídy. Provoz do 14.40 hod. !
  • Žáci 4. třídy po dobu trvání mimořádných opatření školní družinu navštěvovat nemohou.
  • Po celou dobu pobytu ve školní družině, včetně pobytu venku, musí všichni žáci nosit roušku.

Stravování

• Všichni žáci, pro něž v daném týdnu platí povinnost prezenční výuky, mají obědy přihlášeny. V případě, že neplánujete oběd odebrat, je třeba jej odhlásit u vedoucí školní jídelny (tel.: 775 399 612).
  • Na oběd odcházejí žáci podle předem stanoveného harmonogramu. Výjimky nejsou přípustné!
  • Po dobu trvání mimořádných opatření ředitel školy ruší platnost lístků pro přednostní nástup na oběd (tzv. předbíhačky).
  • Ve školní jídelně se mohou stravovat pouze žáci a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. Ostatní žáci, zaměstnanci školy a cizí strávníci si mohou stravu i nadále odebírat do jídlonosičů přes zadní vchod do školní jídelny.

Další důležité informace

• Všichni žáci nosí po celou dobu výuky i mimo ni roušky. Při sejmutí žák ukládá roušku do sáčku.
  • Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.

V případě jakýchkoliv nejasností neváhejte kontaktovat třídní učitelku.

S pozdravem a poděkováním za spolupráci,

Mgr. Daniel Navrátil