Informace k obnovení osobní přítomnosti žáků 1. a 2. ročníku ve škole

Vážení rodiče, milí žáci,

Na základě rozhodnutí Vlády ČR a dokumentu Informace k provozu škol a školských zařízení od 18. 11. 2020 zaslaném Ministerstvem školství mládeže a tělovýchovy ČR se od 18. 11. 2020 povoluje osobní přítomnost žáků 1. a 2. ročníků základních škol.

Kompletní informace z ministerstva školství najdete v příloze článku (dole).

Informace k obnovení osobní přítomnosti žáků 1. a 2. ročníku ve škole

Koho se nařízení týká

• Od 18. 11. 2020 je ukončena distanční výuka pro žáky 1. a 2. třídy a POVINNOU se od tohoto dne stává účast na prezenční výuce, tzn. výuce přímo ve škole.

Organizace výuky

• Při příchodu do školy se žáci nezdržují ani neshlukují před budovou školy a průběžně, za dodržení pravidla odstupu 1,5 m a se zakrytými ústy a nosem vstupují do budovy školy.
  • Všichni žáci přicházejí do školy v čase od 7.15 hod. do 7.30 hod. V šatnách se děti nebudou zdržovat a po převlečení odcházejí co nejdříve do své třídy. Dohled v šatně vykonává pověřený vyučující.
  • Prosíme rodiče, aby se s dětmi rozloučili u hlavního vchodu a do školy již nevstupovali. Děkujeme.
  • Výuka 1. a 2. třídy probíhá podle rozvrhu platného v období zahájení školního roku a nyní zveřejněného ve školním informačním systému Škola online.
  • Výuka Náboženství je do odvolání zrušena.
  • Výuka plavání pro 2. ročník je zrušena.
  • Hudební a tělesná výchova budou nahrazeny jinými aktivitami.
  • Omlouvání nepřítomnosti žáka se řídí platným školním řádem. V případě nepřítomnosti dítěte bude ze strany školy poskytována podpora jako v případě nemoci. Distanční výuka se již konat nebude.

• Je zajištěn odpolední provoz školní družiny do 16.00 hod.
  • Oddělení paní vychovatelky Denisy Španihelové budou navštěvovat pouze žáci 1. třídy.
  • Oddělení paní vychovatelky Barbory Clementis budou navštěvovat pouze žáci 2. třídy.
  • Po celou dobu pobytu ve školní družině, včetně pobytu venku, musí všichni žáci nosit roušku.

Stravování

• Všichni stravující se žáci 1. a 2. třídy mají obědy od středy 18. 11. 2020 přihlášeny. V případě, že neplánujete oběd odebrat, je třeba jej odhlásit u vedoucí školní jídelny (tel.: 775 399 612).
  • Na oběd odcházejí žáci 1. třídy vždy ihned po 4. vyučovací hodině, tzn. v 11.20 hod.
  • Žáci 2. třídy odchází na oběd v pondělí a ve středu ihned po 5. vyučovací hodině, tzn. ve 12.15 hod. Ve zbývajících dnech odcházejí na oběd  v 11.50 hod.
  • Ve školní jídelně se mohou stravovat pouze žáci 1. a 2. třídy a zaměstnanci školy přítomní na pracovišti. Ostatní žáci, zaměstnanci školy a cizí strávníci si mohou stravu i nadále odebírat do jídlonosičů přes zadní vchod do školní jídelny.

Další důležité informace

• Všichni žáci nosí po celou dobu výuky i mimo ni roušky. Při sejmutí žák ukládá roušku do sáčku.
  • Každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky.
  • Nikdo s příznaky infekce dýchacích cest, které by mohly odpovídat známým příznakům COVID-19 (zvýšená tělesná teplota, kašel, náhlá ztráta chuti a čichu, jiný příznak akutní infekce dýchacích cest), nesmí do školy vstoupit.

V případě jakýchkoliv nejasností neváhejte kontaktovat třídní učitelku.

S pozdravem a poděkováním za spolupráci

Mgr. Daniel Navrátil