Vánoční eTwinning

I když se Vánoce slaví v celé Evropě, ne všude jsou stejné tradice a zvyky. eTwinningové aktivity nám umožňují nahlédnout do partnerských škol a také s nimi na dálku vánoční atmosféru sdílet. Na začátku prosince děti ze čtvrté třídy odeslaly ručně vyrobená přání do 13 partnerských škol v projektu Let´s travel through Europe. A postupně se jim začala plnit výstavka s přáníčky od vrstevníků z Itálie, Francie, Turecka, Řecka, Rumunska a dalších. Sdílení vánočních pozdravů – i když jen online formou v Twinspace – bylo i součástí projektu Call my bluff, který realizují šesťáci v kroužku angličtiny.

V eTwinningu se v závěru roku také bilancuje a zasloužené odměny za uplynulý rok se dostávají k hlavním aktérům – dětem. I letos Dům zahraniční spolupráce v Praze, který aktivitu eTwinning organizuje, poslal v návaznosti na udělené Certifikáty kvality projektům eTwinning Calendar 2019 a There is a castle in my town dva balíky dárků pro děti, které byly v projektech aktivní. Spolu s dárky si žáci převzali i své žákovské Certifikáty kvality. Věříme, že tyto drobnosti děti nejen potěší, ale budou je i motivovat k další práci v rámci projektů a studia angličtiny.

Fotogalerie: