Projekt EDISON

Vážení rodiče,

během tohoto týdne donese Váše dítě domů informace ohledně možnosti zapojení školy do projektu EDISON pro školní rok 2018/2019. Zvažte prosím, zda nám nemůžete vyjít vstříc a pomoci nám tak zajistit uskutečnění této jedinečné akce u nás na škole. Pro žáky by znamenala velkou příležitost k rozvoji jazykových kompetencí zejména v možnosti konverzace v anglickém jazyku se zahraničním mluvčím. Ne nepodstaným faktorem je i možnost poznat sociální, ekonomickou, politickou a kulturní situaci jiné země. Žáci pak mají možnost srovnání těchto zemí s ČR i vzájemně mezi sebou.

O co vlastně v projektu Edison jde, zjistíte ZDE. Najdete zde i reference ze škol, kde již akce proběhla. Podstatou projektu je ale týdenní pobyt skupiny zahraničních studentů na hostitelské škole, kde tito studenti přednášejí a diskutují v jednotlivých hodinách se žáky školy o své mateřské zemi. Vše samozřejmě pouze v anglickém jazyku. Připraveny mají jak prezentace, tak i reálie ze své země. Jde o vysokoškolsky vzdělané osoby, které prošly pečlivým sítem výběrů a projekt Edison má rovněž záštitu  Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR.

Předem děkuji za Vaši vstřícnost

Mgr. Daniel Navrátil