Konverzační soutěž v NJ

V pondělí 4. června 2018 se uskutečnilo školní kolo německé konverzační soutěže. Zúčastnilo se jí 8 žáků, kteří dle vylosovaného tématu hovořili o svých zájmech, rodině, přátelích, domácích mazlíčcích a denním programu. Při jazykovém projevu byla hodnocena bohatost slovní zásoby, gramatika, výslovnost a schopnost reagovat na doplňující otázky.

V 8. třídě obsadil 1. místo Jan Cagaš, o 2. místo se rozdělili se shodným počtem bodů Michal Horáček a Vítězslav Pikna, jako 3. se umístila Veronika Svobodová. Velkou pochvalu si zaslouží i Ondřej Vašina. V 9. třídě byla obsazena rovněž dvě 2. místa, a to Hanou Kubešovou a Agátou Kuchařovou, 3. místo čekalo na Petra Vyorala. Všem gratuluji a přeji mnoho dalších úspěchů a zdokonalování se v cizím jazyce !