eTwinning – kuchtíci a jazykoví průzkumníci

Po vánoční etapě našich eTwinningových projektů jsme otevřeli nová témata. Do projektu Call my bluff jsme zařadili jednu z nejoblíbenějších aktivit mezi žáky – společné vaření ve školní kuchyňce. V kroužku anglického jazyka si šesťáci připravili své oblíbené recepty a napsali k nim v aplikaci Piccolage recepty, do nichž skryli jednu nesprávnou ingredienci („bluff“). Tu žáci z turecké a italské partnerské školy mají za úkol odhalit. Během této aktivity naši žáci pracovali v aplikaci iMovie a vytvořili videorecepty. Celou přípravu jídla si totiž průběžně nahrávali a v další hodině potom stříhali, přidávali titulky, zvuky atd. I naše žáky čeká pročítání receptů a následná diskuse nad skrytými chytáky turecké a italské kuchyně. Videa i recepty jsou součástí veřejné části Twinspace, do které můžete nahlédnout i vy pod tímto odkazem. V neveřejné části (určené pro přihlášené členy) potom probíhají diskuse a komentáře. Veškeré tyto aktivity vedou k podpoře komunikace mezi žáky a poznávání odlišných kultur a zvyků.

V nejbližší době se do projektu Let´s travel through Europe znovu opřou i čtvrťáci. Po velmi úspěšné vánoční výměně přáníček a volbě společného loga jsme po novém roce měli mimo jiné z organizačních důvodů trochu pauzu. Nyní nás čeká tvorba společného e-slovníku základních společenských obratů. Vzhledem k počtu zúčastněných zemí by mohl vzniknout docela hezký a pro žáky z hlediska jazykového povědomí zajímavý výstup. Mezi partnerskými školami máme i slovanské národy, a tak nás čeká objevování spojitostí a podobností mezi cizími jazyky.