Návštěva služebny Městské policie v Hranicích

Datum konání akce:
25. 10. 2019

Páteční dopoledne (před podzimními prázdninami) si žáci 6. ročníku zpříjemnili návštěvou na pracovišti Městské policie v Hranicích. Průvodce jim dělal strážník Petr Šindler, který pravidelně pořádá pro naše žáky preventivní besedy.

Žáci se dozvěděli, jak vypadá „běžný“ pracovní den strážníka a seznámili se s jeho náplní práce. Prohlédli si služebnu městské policie. Zkusili si zavolat na číslo 156. Viděli, jak funguje bezpečnostní kamerový systém v Hranicích. Na závěr si prohlédli zbraň strážníka a nahlédli do hladomorny, která je zde již od 18. století (dnes už slouží pouze jako atrakce). Návštěvu zakončili prohlídkou služebních vozidel.

A jelikož bylo krásné počasí a do odjezdu autobusu byl ještě čas, prošli se žáci zámeckou zahradou. Poté  nakoukli do výstavní síně (kde právě probíhala výstava moderního výtvarného umění) v židovské synagoze.