II. třída

Počet chlapců: 
6
Počet dívek: 
11
Kde třídu najdete: 

Nejnovější události:

Den kvalitních potravin

V pátek 11. října proběhl na naší škole Den kvalitních potravin, který jsme prožili společně se žáky ZŠ a MŠ Opatovice.
Během dopoledne absolvovali žáci 1. až 8. třídy devět stanovišť. Dozvěděli jsme se, jak se lidé v Záhoří dříve stravovali, podle čeho jde porovnat kvalitu potravin, co je zdravý talíř, odkud k nám cestují potraviny, jak se "neotravovat", kolik energie z potravin získáváme. Žáci si vyráběli krásné ovocné špízy, besedovali se sadařem Josefem Hradilem z Horního Újezda. U včelaře Jaroslava Juráně ze Skaličky mohli nahlédnout i dovnitř úlu na včeličky.
V nově zrekonstruované cvičné školní kuchyni souběžně probíhala i Soutěž kuchařů, ve které zájemci připravovali podle vlastních receptů pokrmy teplé i studené kuchyně.
Dopoledne uběhlo velmi rychle. Na závěr byli vyhlášeni vítězové Soutěže kuchařů.

Žáci 1.-3. ročníku soutěžili v oboru studené kuchyně.  1. místo obsadila Agáta Michálková svým kouzelným Ovocným tiramisu. Piškotové dortíky vytvořené Kateřinou Matýskovou získaly 2. místo. Třetí nejlepší byla Mňamózní rybičková pomazánka Elišky Mlčákové.
Žáci 4.-6. ročníku se zapojili ve studené i teplé kuchyni. Ve studené kuchyni vyhrála Mlsotka Pavla Hlavičky, jako druhá byla oceněna Mrkvová pomazánka Kateřiny Skácelové, 3. místo obsadila Martina Štukovská a její Vajíčková pomazánka s lučinou.
V teplé kuchyni byla nejlepší kuchařkou Jana Tvrdoňová, která bravurně připravila výborné Cuketové placky se sýrem a šunkou. Druhé místo získala Amálie Kuchaříková svými Smetanovými bramborami, třetí místo obsadily Mrkvové placičky Filipa Střílky.
Žáci 7.-9. ročníku se do soutěže zapojili pouze v oboru teplé kuchyně. První místo obsadila Babiččina tvarohová bábovka, připravená Antonií Kolaříkovou, druhé místo Netradiční jablečné muffiny Karin Studené. O třetí místo se podělili dva kuchaři: Jan Maluda, který připravil Smažená kuřecí prsa plněná lučinou, a Ondřej Kubeša se svým Těstovinovým salátem.
Všechny recepty jsou k dispozici na webu ZŠ a MŠ Všechovice: http://zod.zsvsechovice.cz/nejrecepty
Po vyhlášení nejlepších kuchařů byli ještě odměněni autoři fotografií a obrázků do kalendáře Záhoran očima dětí 2020.

Celá akce se uskutečnila za finanční podpory Olomouckého kraje v rámci programu na podporu environmentálního vzdělávání, výchovy a osvěty v Olomouckém kraji v roce 2019.
Vydání kalendáře se uskuteční díky spolupráci škol, obcí a mikroreginu Záhoran. Na odměny sponzorsky přispěla firma ZOFI fasády s.r.o.

Dentální hygiena

Také v letošním školním roce zavítaly do tříd na 1. stupni studentky zubního lékařství, aby dětem připomněly, jak správně pečovat o svůj chrup. Děti se mimo jiné dozvěděly, jak své zuby chránit před zubním kazem, jaký kartáček je k čištění zubů nejvhodnější, prakticky si vyzkoušely, jak si zuby správně čistit a odvážní si mohli nechat zkontrolovat správnost vyčištění zubů. Děkujeme za zajímavé a přínosné lekce a těšíme se na setkání třeba zase v příštím roce.

Dentální hygiena

16. 9. 2019

Starší události:

 

V pátek 6. 9. 2019 navštívil 1. a 2. třídu strážník městské police z Hranic pan Ludvík Kocián. Nejdříve dětem ukázal, co má takový...

Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka. To je heslo, s kterým je propojen T-Mobile Olympijský běh už několik let. Je jedno,...

Ve středu 12.6.2019 byli žáci 1.A pasováni na čtenáře. Pozvání přijala paní spisovatelka Zuzana Pospíšilová, která dětem představila své knižní...

Víte, jak se staví město? Děti z 1. a 2. třídy už to vědí. Vědí to díky Malé technické univerzitě a jednomu z jejích vzdělávacích programů s...

2. 5. 2019
(fotogalerie)

Co vše víme a nevíme o Velikonocích, jsme si mohli ověřit v úterý 9. 4. 2019 na hradě Šternberku. Žáci  1. a 2. ročníku společně navštívili hrad...

V tomto týdnu se žáci 1. a 2. třídy zúčastnili besedy se strážníkem městské policie z Hranic panem Ludvíkem Kociánem. Společně jsme si zopakovali...

Stránky