Vzdělávací exkurze 2016/2017

Vážení rodiče,

ve školním roce 2016/17 nabízíme žákům druhého stupně tematické vzdělávací exkurze. Bylo by vhodné, aby se každý žák zúčastnil alespoň jedné akce. Část dopravného na jednotlivé exkurze bude hradit SRPŠ. Tím dojde k částečnému snížení ceny exkurze.

Exkurze budou zaměřeny na tyto oblasti:

a) kulturně-poznávací
b) vědecko-technická a přírodovědná

V oblasti kulturně-poznávací plánujeme uskutečnit tři exkurze ve spolupráci s naším osvědčeným průvodcem a organizátorem PhDr. Pavlem Kočím.

1. Habsburská vánoční Vídeň

Vzdělávací program mířící po stopách rodu Habsburků v předvánočním období.

Program:
zámek a zahrada Schönbrunn, Neptunova fontána, kolonáda Gloriette, Hofburg, památník Marie Terezie, Dóm sv. Štěpána, památník Alžběty, Parlament, Vánoční trhy u Vídeňské radnice ….

Předběžná cena: 530 Kč

Doprava: vlastním autobusem

Termín: 9. prosince 2016 (pátek)

Určeno pro žáky 7. – 9. třídy

Podmínkou pro účast na této exkurzi je platný cestovní pas nebo občanský průkaz.

2. Osvětim – Krakov

Vzdělávací program v Muzeu holocaustu Osvětim a v královském městě Krakov.

Osvětim – Muzeum holocaustu – program výhradně s česky hovořícími průvodci
Krakov – hrad Wawel, Wawelská katedrála, řeka Visla, Jagellonská univerzita, Rynek Glowny, kostel sv. Vojtěcha, Sukiennice, Mariánský chrám

Předběžná cena: 680 Kč

Doprava: vlastním autobusem

Termín: 9. června 2017 (pátek)

Určeno pro žáky 8. – 9. třídy

3. Bratislava – malé velké město

Vzdělávací program o historii hlavního města Slovenska.

Program:
plavba lodí po Dunaji, hrad Děvín, soutok Moravy a Dunaje, Bratislavský hrad, Národní divadlo, chrám sv. Martina, Michalská brána, Hlavní náměstí, Čumil

Předběžná cena: 600 Kč

Termín: červen

Určeno pro žáky 6. a 7. třídy

V oblasti vědecko – technické a přírodovědné se uskuteční jedna exkurze.

Dlouhé Stráně – přečerpávací vodní elektrárna

Program:
Dlouhé Stráně – tříhodinová prohlídka elektrárny s průvodcem (v  prohlídce je zahrnut dokumentární film o stavbě přehrady, prohlídka turbínového sálu a horní nádrže), odpoledne půjdeme z Karlovy Studánky údolím Bílé Opavy na Ovčárnu.

Předběžná cena: 300 Kč

Doprava: vlastním autobusem

Termín: 23. září 2016 (pátek)

Určeno pro žáky 6. a 7. třídy

Kromě těchto exkurzí se uskuteční tradiční zájezdy na představení do Městského divadla Zlín. Program a termín bude zvolen dle aktuální nabídky divadla. Žáky s nabídkou seznámí vyučující českého jazyka. Všem žákům účast na těchto představeních doporučujeme.