Výlet do Jeseníků

Sezónu exkurzí a výletů ukončila v letošním školním roce šestá a sedmá třída, která vyrazila 13. června do Jeseníků. Dopolední program probíhal v Přečerpávací vodní elektrárně Dlouhé Stráně. Po obědě si žáci vyzkoušeli aktivity související s ruční výrobou papíru ve Velkých Losinách.

Hodnocení exkurze jsme udělali přes online nástěnku Nearpod a zde jsou některé příspěvky z ní…

6. třída – Z postřehů a hodnocení exkurze je zřejmé, že si snad každý našel něco, co ho bavilo a zaujalo:

Exkurze se mi líbila. Zaujaly mě ty nádrže a taky ten tunel do podzemí. Dozvěděl jsem se toho hodně. Vyzkoušeli jsme si výrobu papíru. Strašně mě to bavilo. Doufám,  že těchto exkurzi bude víc.

Moc se mi to líbilo, bylo to záživné a plné informací. Dozvěděla jsem se hodně věcí, o kterých jsem předtím nevěděla . Zaujalo mě to na obou místech . Celý den byl velmi dobrý a užila jsem si to tam.

Program se mi docela líbil. Nejvíce mě to bavilo v papírnách. Vyzkoušela jsem si jak se vyrábí papír. Celkově se mi exkurze líbila až na dlouhou cestu autobusem.

Nejvíce se mi samozřejmě líbila cesta autobusem. Naučil jsem se ale taky něco o tom, jak funguje ta elektrárna ⚡️. Taky sem si vyzkoušel ruzné výrobky v papírárně. Celkově se mi exkurze líbila hodně.

Program se mi celkově líbil. Zaujala mě papírna, ale moc mě nezaujaly ty nádrže. Poprvé jsem si zkusila výrobu papíru. Moje dojmy jsou super.

Moc se mi to líbilo, bylo to zajímavé. Zaujalo mě, jak se vyrabí papír. Dozveděla jsem se něco o nádržích a jak se dá přírodně vyrobit papír. Vyzkoušela jsem si výrobu papíru. Bylo to dobré a doporučila bych to dalším třídám. Jela bych tam klidně znovu.

7. třída – hodnotila exkurzi i v rámci hodiny angličtiny – tedy anglicky (Prosím, omluvte drobné chybky, už o nich víme a díky chybám se učíme - aspoň vidíte, že cenzura u nás nefunguje.)

The trip was good.I liked it tank and pumped storage hydroelectric power plant.It was a little cold.The bottom was larger than upper tank.In the upper tank there was not water.The power station was in the mountains.

I didn't like it at the power plant. When we were in the tunnel it was very cold.It was cold in the upper tank, but it was a beautiful view. I really liked the paper. The journey was long.

I like this trip. I liked lecture because I learned how is made hydroelectric power plant. The video can we seen it was beautiful and the tanks was very big. We didn't have a good weather sometimes was windy and little bit of cold.

I liked upper dam, but the weather was not good. I liked making handmade paper in manufactory too. Interesting it was talking about hydroelectric power plant. I learned how working hydroelectric power plant. I enjoyed it, but I was with my friends

The power station was not very good. We didn't understand much, they were very professional names. It shouldn't be in the primary school trip program at all. A lot of us didn't even have a sweatshirt and it was our fault. An interesting experience was, but I would probably never return there. But paper production was something else. I really enjoyed it and it was fun. there were very nice people. a hundred percent better than the power plant.

The trip was very good. The Pumped-storage hydroeletric power plant was better making hand paper. Intresting is than machines center is in the rock. I learn new upper tank is in height 1350 meters. I enjoyed view from upper tank.