Nenech to být!

Vážení žáci, vážení rodiče,

s ohledem na minimalizaci projevů patogenního chování jsme se rozhodli registrovat naši školu na webovém portálu NENECH TO BÝT. Zapojeno je nyní již 1302 škol a my jsme jednou z nich.

Nenech to být je webová platforma a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celém světě. To vše s podporou MŠMT a odborníků. Jde o efektivní způsob odhalování těchto problémů často už v jejich zárodku.

Šikana je skrytý a nepřístupný jev. V mnoha případech všichni přímí účastníci z různých důvodů brání jejímu odhalení. A to i trpící oběti. Pro učitele je nesmírně obtížné a při běžné výuce v podstatě nemožné šikanu zachytit. A právě s tímto problémem se snažíme touto registrací bojovat. Aplikace oslovuje mlčící žáky, kteří normy agresorů nepřijali, ale bojí se něco udělat. Skrz aplikaci mohou anonymně upozornit na šikanu pověřené osoby příslušné školy. Ti obdrží jméno oběti a případně i více detailních informací.

Věříme, že jde o další krok z mnoha, který pomůže k zajištění pozitivního klimatu v každé ze tříd naší školy.

Webový odkaz: https://www.nntb.cz/s/8f16fbe