Mikuláš

Ve středu 6. 12. 2017 v naší škole proběhla Mikulášská nadílka. Jako tradičně nadělovali deváťáci. Mikuláš s anděly a skoro polovinou pekla vyrazili do obchodu paní Boženky Číhalové, na Obecní úřad, do trafiky pana Horáčka. Všude mikulášská družina dostala taky nadílku v podobě bonbonů, sladkostí a peněz. Velkou radost jim udělala paní Huňková, která všem nadělila indiány.

Po návratu do školy Mikuláš naděloval postupně ve všech třídách, největší hříšníky brali čerti do pytle a andělé ty ostatní utěšovali. Každá třída měla na svou záchranu připravenou básničku a mateřská školka dokonce i taneček. Pro povzbuzení se k dětem připojil i Mikuláš s anděly.

Mikuláš s radostí naděloval, ale zároveň by i rád poděkoval všem, kteří naopak obdařili jeho a jeho andělskou a čertí družinu.

Martin Mašlaň

Fotogalerie: