Malá technická univerzita - Stavitel města

Víte, jak se staví město? Děti z 1. a 2. třídy už to vědí. Vědí to díky Malé technické univerzitě a jednomu z jejích vzdělávacích programů s názvem Stavitel města. Cílem programu, je pomocí dětské stavebnice LEGO DUPLO podpořit u dětí přirozenou hravost a přivést je k technickému uvažování a zájmu o technické obory. Prvňáčci a druháci si pod vedením lektora vystavěli své vlastní městečko. Nechyběly v něm silnice a všechny důležité stavby jako jsou hasiči, policie, nemocnice, pošta, škola, kostel a další stavby. Všechny tyto budovy vystavěly děti ve dvojicích pomocí kostek lega. Nakonec městečko ve skupinách zakreslily do mapy. Kdo ví, třeba tyto první zkušenosti s projektováním děti jednou využijí jako opravdoví projektanti, stavitelé a architekti.

Fotogalerie: