Lesní pedagogika Potštát

V úterý 5. prosince se 3. a 6. třída a ve čtvrtek 7. prosince 4. a 5. třída zúčastnily programu lesní pedagogiky v Potštátě.

Program byl zaměřený na život v lese v zimě a byl rozdělen na dvě části, z nichž jedna probíhala venku v lese a druhá v lovecké chatě. Žáci byli rozděleni do 3 skupin a postupně pod vedením zkušených lektorů procházeli jednotlivá stanoviště.

V zasněžené zimní krajině hledali a určovali stopy zvířat, učili se poznávat některá lesní zvířata, se zavázanýma očima rozeznávali druhy stromů, zjistili, čím se zvířata v zimě živí apod.

Součástí programu bylo přikrmování zvěře. Všichni si z domu přivezli vhodné krmivo (např. jablka, hrušky, mrkev, řepu, kukuřici, oves, kaštany nebo různé směsi pro ptáky aj.) a potom to všechno rozmísťovali tak, aby potravu zvířátka našla.

V chatě se potom mohli ohřát a vyráběli lojové koule, které na druhý den děti z družiny věšely na stromy kolem školy, aby měli co zobat i ptáčci ve Všechovicích.

Myslím, že se všichni dozvěděli spoustu nových informací o životě v lese.