Hasiči ve 2. třídě

Ve středu 20. 11. navšítili 2. třídu dva šikovní hasiči z Hranic, Mirek a Tomáš. Profesionální hasiči seznámili děti s náplní své práce, zopakovali důležitá telefonní čísla a vyzkoušeli si s dětmi, jak správně telefonicky ohlásit požár. Protože se těmto tématům věnujme i v prvouce, zvládali je druháci opravdu na jedničku. Dále Mirek s Tomášem poučili děti o chování při požáru doma a prakticky ukázali, jak uhasit hořící oděv sám na sobě nebo na druhém člověku. Závěrem si jeden z hasičů oblékl zásahový oblek a předvedl, jak funguje dýchací přístroj. Děkujeme Mirkovi a Tomášovi, že nás naučili, jak se chovat při některých mimořádných událostech, určitě jsme zase o něco chytřejší. Budeme se těšit na viděnou zase někdy příště!