Beseda 5. třídy se strážníkem Městské policie Hranice

Několikrát do roka navštíví naši školu v rámci preventivních programů strážníci z Městské policie v Hranicích, aby naše žáky seznámili se svou prací a tématy s ní souvisejícími. Tentokrát zavítal pan Šindler do páté třídy.

Děti zaujal přímým a otevřeným postojem a vyjadřováním. Objasnil žákům význam pojmů- trestný čin, přestupek, donucovací prostředky atd. Dětem nastínil možné krizové situace, ve kterých by se mohly ocitnout, a spolu s nimi hledal řešení. Narazili i na téma, které v poslední době často otřásá společností, a to útoky ve školách. Děti si také v modelové situaci vyzkoušely práci detektivů při pátrání po stopách a výslechu svědků. Beseda probíhala dvě vyučovací hodiny, bylo tak dostatek času i na zvídavé dotazy. Besedu žáci hodnotili velmi kladně a proto vybírám pár citátů, které průběh akce ilustrují.

„Celkově to byla nejlepší beseda za všechny roky.“

„Bylo to super, když pan Šindler nechal kolovat obušky a pouta.“

„Nejzajímavější byl paralyzér, ale hodně jsem se lekla.“

„Bylo zábavné, jak zatkl spolužačku. Chtěla bych to někdy zopakovat.“